Ako dôveryhodný dodávateľ-výkonných zliatinových potrubných riešení sa špecializujeme naPotrubie ASTM A335 triedy P91(v súlade sASME SA335 P91), pokročilýchróm-molybdénové-vanádiové bezšvíkové rúry z legovanej ocelenavrhnuté pre extrémne vysoké-teploty a vysokotlakové{1}}aplikácie. S optimalizovaným chemickým zložením vrátane8,0-9,5 % chrómu, 0,85-1,05 % molybdénua posilnené mikro-legovacími prvkami, ako súVanád (0,18-0,25%)aniób (0,06-0,10%), táto trieda poskytuje výnimočnépevnosť pri tečení, odolnosť proti tepelnej únavea dlhodobú{0}}štrukturálnu stabilitu pri teplotách do 650 stupňov (1200 stupňov F). Široko špecifikovaný v moderných ultra-superkritických elektrárňach, výmenníkoch tepla a prenosových linkách rafinérií,Rúrka zo zliatiny P91ponúka významné výhody v porovnaní s konvenčnými triedami, ako je P22, čo umožňuje navrhovanie tenších stien a lepšiu prevádzkovú efektivitu. nášBezšvíkové rúry ASTM A335 P91sú vyrábané podľa prísnych noriem kvality, s plnou sledovateľnosťou a podpornou dokumentáciou pre zhodu s globálnym projektom.

01
Vysoká kvalita
02
Pokročilé vybavenie
03
Profesionálny tím
04
Zákazková služba
Popis produktov
ASTM A335 Grade P91 je chróm-molybdénová legovaná oceľ obohatená o prvky ako vanád, niób (kolumbium) a dusík, ktoré spoločne prispievajú k jej vynikajúcemu-výkonu pri vysokých teplotách. Materiálové zloženie zahŕňa kontrolované množstvá uhlíka, mangánu, fosforu, síry, kremíka, chrómu, molybdénu, vanádu, dusíka, niklu, hliníka, nióbu, titánu a zirkónu.
Rúry P91 sú dostupné v bezšvíkovej aj zváranej forme. Bezšvíkové rúry sú vytláčané z jedného bloku, čím sa zabezpečuje jednotná štruktúra a zvýšená integrita tlaku. Zvárané rúry, vrátane tých, ktoré sa vyrábajú ako typy ERW (Electric Resistance Welded), sa vyrábajú z pásov alebo platní, pričom sa na vytvorenie telesa rúry používajú techniky pozdĺžneho alebo špirálového zvárania.
Mechanické vlastnosti ASTM A335 P91 zahŕňajú minimálnu medzu klzu 415 MPa a minimálnu pevnosť v ťahu 585 MPa, vďaka čomu je vhodná pre vysoko-tlakové a vysoko{5}}teplotné aplikácie v energetike a petrochemickom priemysle.
Ak chcete získať podrobné informácie o špecifikáciách rúr z legovanej ocele P91 ERW alebo ak si chcete vyžiadať cenovú ponuku, neváhajte nás kontaktovať. Sme pripravení podporiť vaše projektové potreby spoľahlivými produktmi a konkurenčnými cenami.
Formát špecifikácie rúry z legovanej ocele ASME SA335 triedy P91
| Veľkosť v palcoch | 1/8 NB AŽ 24 NB palca |
| Normy ASTM | ASTM A 335 a ASME SA 335 |
| Typ | Bezšvíkové rúry |
| Špecializuje sa na veľkosť | Veľký priemer Veľkosť |
| Tabuľka vonkajších rozmerov | 19,05 mm – 114,3 mm |
| Tabuľka hrúbky steny | 2,0 mm – 14 mm |
| Dĺžka v milimetroch | max 16000 milimetrov |
| Harmonogram | Plán 20 - XXS do 250 milimetrov thk. |
| Forma potrubia | Okrúhle, obdĺžnikové, štvorcové, hydraulické atď. |
| Dĺžka | Jednoduché, dvojité náhodné a rezané na dĺžku. |
| Koncovky rúr a rúr | Obyčajné, skosené, šliapané. |
Chemické vlastnosti zváraného potrubia ASTM A335 Gr P91
| C, % | Mn, % | P, % | S, % | Si, % | Cr, % | Mo, % | V, % | N, % | Ni, % | Al, % | Nb, % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.08-0.12 | 0.3-0.6 | 0,02 max | 0,01 max | 0.2-0.5 | 8.0-9.5 | 0.85-1.05 | 0.18-0.25 | 0.03-0.07 | 0,4 max | 0,04 max | 0.06-0.10 |
Mechanické a fyzikálne vlastnosti rúry z legovanej ocele P91 ERW
| Pevnosť v ťahu, MPa | A335 P91 medza klzu, MPa | Predĺženie, % | A335 P91 Tvrdosť, HB |
|---|---|---|---|
| 585 min | 415 min | 20 min | 250 max |
Porovnanie s inými triedami ASTM A335
| Triedy ASTM A335 | Ekvivalent BSi Ref. | Materiálové zameranie |
|---|---|---|
| Gr. P5 | 3604/625 | 5 % Cr 1/2 % Mo |
| Gr. P9 | 3604/629 | 9 % Cr 1 % Mo |
| Gr. P11 | 3604/621 | 1 1/4 % Cr 1/2 % Mo |
| Gr. P12 | 3604/620 | 1 % Cr 1/2 % Mo |
| Gr. P22 | 3604/622 | 2 1/4 % Cr 1 % Mo |
| Gr. P91 | N/A (moderný CSEF) | ~9% Cr 1% Mo + V, Nb, N (upravené) |
Tabuľka veľkostí potrubia ASTM A335 P91
| OD (mm) x Thk (mm) | OD (mm) x Thk (mm) | OD (mm) x Thk (mm) |
|---|---|---|
| 38.1 x 3.2 | 57.0 x 4.9 | 76.2 x 4.0 |
| 38.1 x 4.0 | 57.0 x 6.3 | 76.2 x 5.0 |
| 38.1 x 6.3 | 57.0 x 7.9 | 76.2 x 6.3 |
| 42.4 x 3.2 | 60.3 x 3.2 | 82.5 x 4.5 |
| 42.4 x 4.0 | 60.3 x 3.6 | 88.9 x 3.2 |
| 44.5 x 3.2 | 60.3 x 5.0 | 88.9 x 3.6 |
| 44.5 x 6.3 | 63.5 x 3.2 | 88.9 x 4.0 |
| 48.3 x 3.2 | 63.5 x 3.6 | 101.6 x 3.6 |
| 48.3 x 3.6 | 63.5 x 4.0 | 101.6 x 4.5 |
| 50.8 x 4.5 | 63.5 x 6.3 | 101.6 x 6.3 |
| 51.0 x 3.2 | 63.5 x 7.9 | 114.3 x 3.6 |
| 51.0 x 3.6 | 70.0 x 3.2 | 114.3 x 5.0 |
| 51.0 x 6.3 | 70.0 x 3.6 | 139.7 x 4.0 |
| 57.0 x 3.2 | 70.0 x 6.3 | 139.7 x 5.0 |
| 57.0 x 3.6 | 76.2 x 3.6 | 139.7 x 6.3 |
Hrúbka steny bezšvíkových rúr z legovanej ocele P91
| NPS [DN] Označenie | Tolerancia, % zo špecifikovanej hodnoty | |
|---|---|---|
| Koniec | Pod | |
| 1/8 až 2 1/2 [6 až 65] vrátane všetkých pomerov t/D | 20.0% | 12.5% |
| Nad 2 1/2 [65], t/D < alebo=5 % | 22.5% | 12.5% |
| Nad 2 1/2 [65], t/D > 5 % | 15.0% | 12.5% |
| (t=špecifikovaná hrúbka steny; D=špecifikovaný vonkajší priemer) | ||
Často kladené otázky (FAQ): Rúrka z legovanej ocele ASTM A335 triedy P91 / ASME SA335 P91
Otázka 1: Aká je hlavná výhoda používania ASTM A335 P91 v porovnaní s inými chróm-moly ako P22 alebo P9?
A:Hlavnou výhodou P91 je jehovýrazne vyššiu pevnosť pri zvýšených teplotách. Vďaka svojmu pokročilému chemickému zloženiu (vrátane vanádu, nióbu a dusíka) ponúka P91 vynikajúce vlastnostipevnosť pri tečeníaodolnosť proti tepelnej únave. To umožňuje navrhovať potrubné systémy stenšie hrúbky stienv porovnaní s P22 alebo P9, čo vedie k úsporám materiálových nákladov, nižšej hmotnosti a nižšiemu tepelnému namáhaniu, najmä v ultra-nadkritických elektrárňach a vysokotlakovom-potrubí.
Q2: Aké je úplné chemické zloženie ASTM A335 P91?
A:P91 je komplexná zliatina so starostlivo vyváženým zložením pre optimálny výkon:
Chróm (Cr): 8.00 - 9.50%
Molybdén (Mo): 0.85 - 1.05%
Vanád (V): 0.18 - 0.25%
Niób (Cb/kolumbium): 0.06 - 0.10%
Dusík (N): 0.030 - 0.070%
Uhlík (C): 0.08 - 0.12%
Mangán (Mn): 0.30 - 0.60%
Kremík (Si): 0.20 - 0.50%
Nikel (Ni):Menšie alebo rovné 0,40 %
Hliník (Al):Menšie alebo rovné 0,02 %
Fosfor (P):Menšie alebo rovné 0,020 %
Síra (S):Menšie alebo rovné 0,010 %
Q3: Aké sú minimálne mechanické vlastnosti potrubia A335 P91?
A:Garantované minimálne mechanické vlastnosti podľa normy sú:
Pevnosť v ťahu:585 MPa (85 000 psi)
Medza klzu:415 MPa (60 000 psi)
Q4: Aký je rozdiel medzi bezšvíkovou a zváranou rúrou P91?
A:Rozdiel je vo výrobnom procese:
Bezšvové P91 (ASTM A335):Vyrába sa prepichnutím plného bloku, výsledkom čoho je homogénna rúra bez pozdĺžneho zvaru. Toto je preferovaná voľba pre najkritickejšie vysokotlakové-aplikácie.
Zváraný P91 (napr. ASTM A691):Vytvarované z plechu alebo plechu a pozdĺžne zvarené (ERW alebo SAW). Hoci nákladovo-efektívny pre veľké priemery, zvarový šev je kritickou oblasťou, ktorá si vyžaduje rozsiahle nedeštruktívne testovanie (NDT), aby sa zabezpečila integrita.
Otázka 5: Aké sú správne normy pre armatúry, príruby a dosky P91?
A:Ak chcete, aby potrubný systém -vyhovoval norme P91, zadajte tieto zodpovedajúce materiálové normy:
Potrubné armatúry (kolená, T-kusy): ASTM A234 WP91
Príruby a kované armatúry: ASTM A182 F91
Oceľový plech na výrobu: ASTM A387 Trieda 91
Otázka 6: Prečo je tepelné spracovanie také dôležité pre materiál P91?
A:P91 vyžaduje presnéNormalizácia (pri 1040-1080 stupňoch) a temperovanie (pri 730-780 stupňoch)tepelné spracovanie, aby sa vyvinula jeho jedinečnosťtemperovaná martenzitická mikroštruktúra. Táto štruktúra je zodpovedná za jej vysokú-pevnosť a odolnosť proti tečeniu-. Nesprávne tepelné spracovanie bude mať za následok neúspešné mechanické testy a výrazne zníži životnosť.
Otázka 7: Aké sú špecifické problémy zvárania s P91 a aké postupy sú potrebné?
A:Zváranie P91 je vysoko komplexné vďaka svojej prekaliteľnosti. Vyžaduje:
Prísna pred{0}}kontrola ohrevu a interpass:Aby sa zabránilo praskaniu.
Presný výber prídavného kovu:Zvyčajne ER90S-B9 pre TIG alebo E9015-B9 pre SMAW.
Povinný príspevok-tepelného spracovania zvaru (PWHT):Musí sa vykonať ihneď po zváraní v prísnom teplotnom rozsahu (~760 stupňov), aby sa temperovala zóna zvaru a dosiahla sa požadovaná húževnatosť.
Riadené rýchlosti chladenia:Po zváraní a pred PWHT.
Otázka 8: Aké certifikácie a testovanie poskytujete so svojimi rúrkami P91?
A:Všetok materiál dodávame s plnýmCertifikát o skúške materiálu (MTC)podľa EN 10204 3.1/3.2, ktorá zahŕňa certifikovanú chemickú analýzu a výsledky mechanických skúšok. Zahrnuté je štandardné hydrostatické testovanie a vieme poskytnúť ďalšie certifikácie NDE ako naprUltrazvukové testovanie (UT)aRádiografické testovanie (RT)podľa požiadaviek projektu.
Q9: V ktorých aplikáciách sa A335 P91 najčastejšie používa?
A:P91 je materiál voľby pre najnáročnejšie-aplikácie s vysokou spotrebou energie, vrátane:
Hlavné parné vedenia a horúce ohrievacie vedeniav ultra-superkritických elektrárňach.
Komponenty-vysokotlakového kotlaa hlavičky.
Kritické potrubiev petrochemickom a spracovateľskom priemysle s extrémnymi teplotnými/tlakovými podmienkami.
Otázka 10: Podporujú vaše produkty P91 súlad s medzinárodnými predpismi pre tlakové zariadenia?
A:Absolútne. Naše materiály a komplexná dokumentácia sú navrhnuté tak, aby podporovali váš súlad s hlavnými medzinárodnými predpismi a smernicami, vrátaneASME kód kotla a tlakovej nádoby, európskySmernica o tlakových zariadeniach (PED 2014/68/EÚ)a ďalšie regionálne štandardy, ktoré zaisťujú globálnu akceptáciu projektu.
Populárne Tagy: potrubie astm a335 p91, Čína výrobcovia potrubí astm a335 p91, dodávatelia, továreň


