Rúrka kotla ASTM A213 T91

Rúrka kotla ASTM A213 T91
Podrobnosti:
Norma: ASTM A213 / A213M · ASME SA213
Trieda: T91 · UNS K90901
Typ materiálu: Modifikovaná 9Cr-1Mo-V-Nb feritická/martenzitická legovaná oceľ
Výroba: Bezšvová · Hotová za tepla alebo za studena
Tepelné spracovanie: normalizované + temperované
Typická veľkosť: OD do 127 mm · Hrúbka steny do 12,7 mm podľa bežného rozsahu ASTM A213; iné rozmery podľa špecifikácie a dostupnosti výroby
Kontroly a dokumenty: Chemická analýza · Mechanické testovanie · Tvrdosť · Sploštenie/sploštenie · Hydrostatické alebo NDT · MTC / EN 10204 3.1 k dispozícii
Aplikácie: Vysokoteplotný{0}kotol · Prehrievač · Ohrievač · Výmenník tepla · Systémy na výrobu energie
Zaslať požiadavku
Popis
Zaslať požiadavku

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. je jedným z najspoľahlivejších výrobcov a dodávateľov kotlových rúr astm a213 t91 v Číne, ktorý tiež podporuje prispôsobené služby. S bohatými skúsenosťami vás srdečne vítame na veľkoobchodných lacných produktoch na sklade a získajte bezplatnú vzorku z našej továrne. Pre cenovú konzultáciu nás kontaktujte.

 

ASTM A213 T91 Boiler Tube
ASTM A213 T91 bezšvíková kotlová rúra z legovanej ocele

ASTM A213 T91 Rúrka kotla|Rúrka z vysokoteplotnej legovanej ocele 9Cr-1Mo-V-Nb

Dodávky Xi'an Dongmeng Group Co., LtdRúry kotlov z legovanej ocele ASTM A213 T91pre vysoko{0}}teplotné a vysokotlakové-systémy kotlov, prehrievačov, medziohrievačov a výmenníkov tepla-. T91 je upravený9Cr-1Mo-V-Nb feritická/martenzitická legovaná oceľvyvinuté pre aplikácie vyžadujúce výrazne vyššiu-teplotnú pevnosť a odolnosť proti tečeniu ako bežné druhy Cr-Mo, ako sú T11 a T22.

Pre projekty v-výrobe energie a procesnom{1}}priemysle môžeme dodať hadičky T91 podľa požadovanej edície ASTM/ASME, rozmerov, stavu tepelného-spracovania, požiadaviek na testovanie a projektovej dokumentácie.

 

Čo je kotlová rúrka ASTM A213 T91?

 

ASTM A213 T91 je abezšvíková oceľová rúrka z feritickej zliatiny-určené predovšetkým pre kotly, prehrievače a{0}}výmenníky tepla.

ASTM A213/A213M pokrýva bezšvíkové feritické a austenitické zliatinové-oceľové rúrky kotla, prehrievača a-výmenníka tepla. Rúry podľa špecifikácie sú vyrábané bezšvovým procesom a môžu byť dodané za tepla alebo za studena v závislosti od objednaného produktu.

T91 sa líši od tradičných chróm-molybdénových ocelí, pretože jej zliatinový dizajn obsahuje kontrolované prísady:

Chróm + molybdén + vanád + niób + dusík

Tieto legujúce prvky v kombinácii s riadenou normalizáciou a temperovaním vytvárajú temperovanú martenzitickú mikroštruktúru potrebnú pre zvýšenú-teplotnú pevnosť.

Pre kupujúcich však samotná chémia nestačí. Správnetepelné spracovanie, tvrdosť, mechanické vlastnosti, rozmerová tolerancia a sledovateľnosťsú obzvlášť dôležité pri nákupe materiálu T91.

ASTM A213 T91 - Rýchla špecifikácia

Položka Špecifikácia
Štandardné ASTM A213 / A213M
Špecifikácia ekvivalentu ASME ASME SA213
stupňa T91
UNS K90901
Typ materiálu Modifikovaná 9Cr-1Mo-V-Nb legovaná oceľ
Formulár produktu Bezšvová trubica
Výroba Hotové za tepla alebo za studena
Dodacia podmienka Normalizované a temperované
Typické aplikácie Rúrky kotla, rúrky prehrievača, rúrky dohrievača, rúrky-výmenníka tepla
Inšpekcia Mechanické testovanie + hydrostatické alebo nedeštruktívne elektrické testovanie podľa objednávky/požiadavky
Dokumentácia MTC / EN 10204 3.1 k dispozícii; dodatočná projektová dokumentácia na vyžiadanie

ASTM A213 T91 Chemické zloženie

Typické limity špecifikácie ASTM pre T91 sú uvedené nižšie. Na konečné prijatie by sa vždy malo použiť príslušné vydanie{2}}objednávky ASTM A213/A213M.

Prvok Požiadavka T91 (%)
uhlík (C) 0.07–0.14
mangán (Mn) 0.30–0.60
fosfor (P) Menšie alebo rovné 0,020
síra (S) Menšie alebo rovné 0,010
kremík (Si) 0.20–0.50
chróm (Cr) 8.00–9.50
molybdén (Mo) 0.85–1.05
Vanád (V) 0.18–0.25
niób (Nb/Cb) 0.06–0.10
dusík (N) 0.030–0.070
nikel (Ni) Menšie alebo rovné 0,40

T91 sa preto často označuje ako amodifikovaná oceľ 9Cr-1Mo, ale prísady V, Nb a N sú dôležité pre jeho výkon pri vysokých{0}}teplotách.

To je tiež dôvod, prečo by sa kupujúci mali vyhnúť tomu, aby T91 považovali len za ďalšiu „9Cr-1Mo trubicu“. Kompletná chémia by mala byť skontrolovaná v porovnaní s objednanou triedou a potvrdená na certifikáte o skúške materiálu.

Mechanické vlastnosti ASTM A213 T91

Typické mechanické požiadavky na minimálnu-izbovú teplotu zahŕňajú:

Nehnuteľnosť ASTM A213 T91
Pevnosť v ťahu Väčšie alebo rovné 585 MPa
Medza klzu Väčšie alebo rovné 415 MPa
Predĺženie Väčšie alebo rovné 20 %
Tvrdosť Riadené podľa požiadaviek ASTM A213

Zverejnené údaje špecifikácie T91 bežne ukazujú približneMinimálna pevnosť v ťahu 585 MPa, minimálna medza klzu 415 MPa a minimálne predĺženie 20 %.

V prípade kritických projektov kotlov by kupujúci nemal hodnotiť T91 iba z hodnôt ťahu pri izbovej teplote. Materiál sa zvyčajne vyberá kvôli jeho nízkej výkonnostidlho{0}}trvanie služby pri zvýšenej{1}}tete, kde sa pevnosť pri tečení a mikroštrukturálna stabilita stávajú dôležitými konštrukčnými faktormi.

Tepelné spracovanie kotlovej rúry T91

Správne tepelné spracovanie je jednou z najdôležitejších kontrol nákupu ASTM A213 T91.

T91 sa bežne dodáva v:

Normalizovaný + temperovaný stav

Bežne uvádzané rozsahy spracovania sú približne:

Proces Typický rozsah
Normalizácia 1040-1080 stupňov
Chladenie Riadené podľa kvalifikovanej výrobnej cesty
Temperovanie približne 730-800 stupňov

Publikované údaje T91 ukazujú normalizáciu v rozsahu približne 1040–1080 stupňov, po ktorej nasleduje temperovanie v rozsahu vysokých až 700 stupňov.

Presné požiadavky musia spĺňať príslušné vydanie ASTM/ASME a špecifikáciu nákupu.

Prečo je tepelná úprava dôležitá

 

Nesprávna normalizácia alebo temperovanie môže ovplyvniť:

tvrdosť;

temperovaná martenzitická štruktúra;

zrážanie karbidov;

pevnosť;

húževnatosť;

odolnosť proti tečeniu;

odozva zvárania;

dlhodobá-spoľahlivosť pri vysokých{1}}teplotách.

V prípade kritických projektov T91 by si preto kupujúci mali overiť stav tepelného spracovania-na MTC namiesto kontroly iba chemického zloženia.

Rozsah veľkostí ASTM A213 T91

ASTM A213/A213M uvádza, že hadičky bežne dodávané podľa špecifikácie sa pohybujú približne od:

Vnútorný priemer:od 3,2 mm

Vonkajší priemer:do 127 mm

Minimálna/priemerná hrúbka steny:približne 0,4–12,7 mm

Norma povoľuje aj iné priemery za predpokladu, že rúry spĺňajú ostatné príslušné požiadavky špecifikácie.

Dongmeng Group môže vyhodnotiť dimenzie-špecifické pre projekt podľa požiadaviek:

OD × Hrúbka steny × Dĺžka × Tolerancia × Množstvo

Typické príklady nákupu zahŕňajú:

OD Hrúbka steny Typická služba
25,4 mm 3,0 mm Vykurovacia plocha kotla
38,1 mm 4,0 mm Prehrievač
44,5 mm 5,0 mm Vysokoteplotný-kotol
50,8 mm 6,0 mm Prehrievač / dohrievač
63,5 mm 7,0 mm Vysokotlakový{0}kotolový systém

Toto sú skôr príklady obstarávania než veľkosti predpísané ASTM-. Konečné rozmery by sa mali vybrať z konštrukcie kotla a technických špecifikácií.

Prečo sa T91 používa v-vysokoteplotných kotlových systémoch

1. Zvýšená-teplotná sila

Modifikované zloženie 9Cr-1Mo-V-Nb umožňuje T91 zachovať si podstatne vyššiu pevnosť pri zvýšených teplotách ako mnohé nižšie-zliatinové Cr-Mo ocele.

Vďaka tomu je T91 vhodný pre náročné komponenty prehrievačov a medziohrievačov, kde teplota a vnútorný tlak kladú vyššie požiadavky na materiál rúrky.

2. Odolnosť voči tečeniu

Dlhodobé-tečenie je hlavným dôvodom, prečo sa T91 používa v moderných-systémoch vysokoteplotných kotlov.

Pri trvalej teplote a namáhaní môže byť deformácia pri tečení dôležitejšia ako pevnosť v ťahu pri izbovej{0} teplote.

Chemické zloženie zliatiny a temperovaná martenzitická mikroštruktúra sú navrhnuté tak, aby zlepšili odolnosť voči tomuto mechanizmu dlhodobej{0}}deformácie.

3. Odolnosť proti oxidácii

Obsah chrómu približne 8 – 9,5 % poskytuje lepšiu odolnosť proti oxidácii pri vysokých-teplotách ako menej-legované ocele, ako sú T11 a T22.

4. Vysoký pomer-k{2}}sekcii

Vyššia prípustná pevnosť môže potenciálne umožniť konštruktérom dosiahnuť požadovanú tlakovú schopnosť bez jednoduchého zvýšenia hrúbky prierezu.

Skutočná hrúbka steny však musí byť vždy určená platným predpisom pre návrh kotla alebo tlaku.

5. Etablovaný výkon-Generačný materiál

T91 patrí do rodiny feritických ocelí so zlepšenou pevnosťou pri tečení-, ktoré sa široko používajú pre zariadenia na výrobu energie pri vysokých-teplotách-.

Aplikácie ASTM A213 T91

Typické aplikácie zahŕňajú:

Kotlové rúry

Pre-vysokoteplotné tlakové vykurovacie plochy kotla.

Rúrky prehrievača

Používa sa tam, kde sa teplota pary zvýši nad teplotu nasýtenia pred vstupom do ďalšieho zariadenia.

Rúrky ohrievača

Používa sa v sekciách medziohrievačov, ktoré spracovávajú paru s vysokou{0}}teplotou po čiastočnom rozšírení cez turbínu.

Rúry výmenníka tepla

Pre vybrané prostredia so zvýšenou{0}}teplotou a tlakom, kde sú vhodné vlastnosti materiálu T91.

Komponenty kotla elektrárne

Používa sa v tepelnej elektrárni a iných inštaláciách na výrobu -vysokoteplotnej pary-v súlade s platnými predpismi o dizajne zariadení.

T91 by sa mal vyberať na základe skutočnej projektovanej teploty, projektovaného tlaku, korózneho prostredia, očakávanej životnosti a platného technického predpisu-nie jednoducho preto, že je opísaná ako „vysokoteplotná{2}}oceľ“.

ASTM A213 T91 vs ASTM A213 T22

Nehnuteľnosť T91 T22
Zliatinový systém Modifikovaný 9Cr-1Mo-V-Nb 2,25Cr-1Mo
Chromium Približne. 8 – 9,5 % Približne. 2.0 – 2,5 %
Zvýšená-teplotná sila Vyššie Nižšia
Sila dotvarovania Vyššie Mierne
Kontrola tepelného spracovania Kritickejšie Porovnateľne jednoduchšie
Kontrola zvárania Náročnejšie Pomerne jednoduchšie
Typický výber Náročnejšia služba pri vysokých{0}}teplotách Stredne vysoká-teplota služby

Výber by nemal byť založený na predpoklade, že "T91 je vždy lepší."

T22 môže zostať vhodné tam, kde návrhová teplota, úroveň napätia, výrobný postup a ekonomika projektu nevyžadujú T91.

T91 Tube vs P91 Pipe - Nezamieňajte si ich

Ide o jednu z najčastejších chýb pri obstarávaní.

Položka T91 P91
ASTM štandard ASTM A213 ASTM A335
Produkt Rúrka Pipe
Typická služba Kotol / prehrievač / výmenník tepla Vysokoteplotné{0} potrubie
Rodina zliatin Modifikovaný 9Cr-1Mo-V-Nb Modifikovaný 9Cr-1Mo-V-Nb
Označenie špecifikácie T91 P91

T91 a P91 patria do úzko príbuzných materiálnych rodín, ale oniby sa nemali automaticky nahrádzať.

Pre RFQ a nákupné objednávky vždy špecifikujte:

ASTM A213 T91

namiesto písania len:

"Materiál P91/T91."

To pomáha predchádzať nesprávnym certifikátom, rozmerom alebo príslušným požiadavkám na špecifikáciu počas obstarávania.

Úvahy o zváraní pre T91

T91 vyžaduje podstatne väčšiu disciplínu pri zváraní ako obyčajná uhlíková oceľ.

Postup zvárania by mal kontrolovať:

identifikácia základného-kovu;

výber výplňového-kovu;

predhrievať;

interpass teplota;

ovládanie vodíka;

vstup tepla;

príprava kĺbov;

v prípade potreby po zvare{0}

tvrdosť;

mikroštruktúra zvaru a HAZ;

použiteľné NDT.

Pevná hodnota univerzálneho predohrevu alebo PWHT by sa nemala kopírovať z webovej stránky dodávateľa a aplikovať na každý projekt.

Správny postup závisí od faktorov, ako sú:

hrúbka steny + konfigurácia spoja + proces zvárania + spotrebný materiál + stavebný kód + špecifikácia projektu + kvalifikovaný WPS/PQR.

Pri vyrobených zostavách kotla by sa preto zváranie a PWHT mali riadiť platnými technickými predpismi a schváleným postupom zvárania.

Kontrola a testovanie

ASTM A213 vyžaduje dôležité mechanické testovanie a testovanie integrity hadíc. Rozsah ASTM identifikuje skúšanie ťahom, skúšanie tvrdosti, skúšanie sploštenia a rozširovania spolu s hydrostatickým alebo nedeštruktívnym elektrickým skúšaním.

V závislosti od špecifikácie projektu môže Dongmeng Group koordinovať požiadavky, ako napríklad:

Chemický rozbor

Skúška ťahom

Skúška tvrdosti

Test sploštenia

Test vzplanutia

Hydrostatická skúška

Vírivý-prúd alebo iné použiteľné NDT

Ultrazvukové testovanie tam, kde je to špecifikované

Rozmerová kontrola

Overenie vonkajšieho okraja a hrúbky steny-

Kontrola priamosti

Povrchová skúška

Kontrola záznamov o tepelnej{0}úprave

PMI na požiadanie

Kontrola tretej{0}}strany, ak je špecifikovaná

Rozsah kontroly by mal byť potvrdený pred zadaním objednávky, pretože dodatočné požiadavky na kontrolu môžu ovplyvniť cenu aj dodaciu lehotu.

Vysledovateľnosť materiálu a dokumentácia

 

Pre tlakové a kotlové aplikácie je dokumentácia súčasťou produktu.

Typický balík dokumentácie T91 môže obsahovať:

Certifikát o skúške materiálu

Číslo tepla a označenie triedy materiálu.

Chemické zloženie

Overenie podľa objednaných požiadaviek ASTM A213 T91.

Mechanické vlastnosti

Výsledky v ťahu, prieťažnosti, predĺžení a tvrdosti podľa potreby.

Tepelné spracovanie

Potvrdenie stavu dodaného tepelne-spracovania.

NDT / hydroskúška

Skúšobné záznamy podľa nákupnej špecifikácie.

Rozmerová kontrola

OD, hrúbka steny, dĺžka a potvrdenie tolerancie.

SK 10204 3.1 Dokumentácia

Dostupné tam, kde je to uvedené v objednávke.

Pred výrobou je možné prediskutovať-kontrolu organizácií ako SGS, BV, TÜV alebo iných{1}}inšpekčných agentúr schválených nákupcom.

Výrobná cesta

Typický spôsob výroby kotlových rúr T91 môže zahŕňať:

Overenie predvalkov → Ohrev → Piercing → Bezšvíkové tvarovanie rúr → Valcovanie za tepla / Spracovanie za studena → Normalizácia → Popúšťanie → Rovnanie → Rezanie → NDT → Mechanické skúšanie → Rozmerová kontrola → Označovanie → Balenie

Pre T91 je fáza tepelného spracovania obzvlášť dôležitá, pretože konečné vlastnosti nezávisia len od zloženia zliatiny, ale aj od výslednej mikroštruktúry.

Povrchová a rozmerová kvalita

Pred odoslaním je možné skontrolovať rúrky na:

vonkajší priemer;

hrúbka steny;

dĺžka;

oválnosť;

priamosť;

konečný stav;

povrchové chyby;

identifikačné označenie;

vysledovateľnosť-čísla tepla.

Pre aplikácie zahŕňajúce ohýbanie rúrok, zváranie alebo ďalšiu výrobu by mali kupujúci špecifikovať akékoľvek ďalšie požiadavky na rozmery alebo povrch vo RFQ.

Informácie o nákupe potrebné na presnú cenovú ponuku

Ak chcete získať presnú cenovú ponuku pre kotlové rúry ASTM A213 T91, poskytnite:

štandard:ASTM A213/A213M alebo ASME SA213

stupeň: T91

Vonkajší priemer

Hrúbka steny

Dĺžka

Množstvo

Minimálna alebo priemerná požiadavka na stenu

Požadované vydanie ASTM/ASME

Požiadavky na inšpekciu / NDT

Požiadavka dokumentácie MTC / EN 10204

Požiadavka kontroly treťou stranou{0}

Špecifikácia aplikácie alebo projektu

Pri projektoch skonštruovaných kotlov poskytnutím kompletnej technickej špecifikácie pomáha vyhnúť sa nesprávnym cenovým kalkuláciám založeným len na menovitých rozmeroch.

Prečo si vybrať Dongmeng Group pre elektrónky ASTM A213 T91?

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. sa zameriava na dodávky priemyselných výrobkov z ocele pre medzinárodných projektových a výrobných zákazníkov.

V prípade projektov vysokoteplotných zliatinových rúrok sa náš proces kontroly zdrojov a objednávok-zameriava na:

Overenie materiálu

Trieda, číslo tepla a MTC sa kontrolujú podľa objednanej špecifikácie.

Kontrola rozmerov

OD, hrúbka steny, dĺžka a tolerancia sú overené podľa požiadavky nákupu.

Potvrdenie{0}}tepelnej liečby

Informácie o tepelnej{0}úprave sa posudzujú pre materiál T91 namiesto toho, aby sa spoliehali len na označenia akosti.

Podpora testovania

Dodatočné požiadavky NDT, PMI a kontroly tretích{0}}strany môžu byť zahrnuté do plánu nákupu, ak sú špecifikované pred výrobou.

Vysledovateľné dodávky

Identifikácia materiálu je udržiavaná prostredníctvom kontroly, označovania a prepravnej dokumentácie.

Exportné balenie

Balíky rúr môžu byť zabalené podľa spôsobu dopravy, miesta určenia a požiadaviek kupujúceho.

ASTM A213 T91 Rúrka kotla FAQ

1. Čo je ASTM A213 T91?

ASTM A213 T91 je bezšvíková upravená oceľová rúrka z 9Cr-1Mo-V-Nb zliatiny-, ktorá sa používa predovšetkým v kotloch, prehrievačoch, medziohrievačoch a výmenníkoch tepla-vyžadujúcich pevnosť pri zvýšených teplotách.

2. Je T91 rovnaký ako P91?

č. T91 je trieda rúr podľa ASTM A213, zatiaľ čo P91 je trieda rúr podľa ASTM A335. Ich zliatinové systémy sú úzko prepojené, ale špecifikácie ich produktov sú odlišné.

3. Je ASTM A213 T91 bezšvíkový alebo zváraný?

ASTM A213 pokrýva bezšvíkové rúrky kotla, prehrievača a-výmenníka tepla. ASTM výslovne uvádza, že rúry podľa špecifikácie sa vyrábajú bezšvovým procesom.

4. Aký druh ocele je T91?

T91 je modifikovaná 9Cr-1Mo feritická/martenzitická legovaná oceľ spevnená prísadami vrátane vanádu, nióbu a dusíka.

5. Aký je typický dodací stav T91?

T91 sa bežne dodáva v normalizovanom a temperovanom stave podľa príslušných požiadaviek špecifikácie.

6. Môže T91 nahradiť T22?

Nie automaticky. T91 ponúka vyššiu zvýšenú-teplotnú odolnosť, ale jeho nahradenie musí byť schválené konštruktérom zariadenia a musí byť v súlade s platnými predpismi pre bojler alebo tlak.

7. Dá sa rúra kotla T91 zvárať?

Áno, ale T91 vyžaduje starostlivo kvalifikované postupy zvárania a prísnu kontrolu tepelných cyklov. Zváranie by sa malo riadiť platným stavebným predpisom a schváleným WPS/PQR.

8. Vyžaduje T91 PWHT?

Mnoho zváraných aplikácií na výrobu T91 vyžaduje starostlivo kontrolované tepelné spracovanie po-zvarení, ale skutočné požiadavky a parametre závisia od riadiaceho predpisu, hrúbky steny, konštrukcie spoja a kvalifikovaného postupu zvárania.

9. Aké testy sa vyžadujú pre hadičky ASTM A213?

ASTM identifikuje požiadavky vrátane skúšok ťahu, tvrdosti, sploštenia a šírenia, plus hydrostatické alebo nedeštruktívne elektrické skúšky. Dodatočnú kontrolu môže určiť kupujúci.

10. Akú dokumentáciu možno dodať?

Dokumentácia môže zahŕňať certifikáty o skúške materiálov, chémiu, mechanické vlastnosti, informácie o tepelnom-spracovaní, správy o rozmerových kontrolách a dodatočnú dokumentáciu NDT alebo EN 10204, ak je špecifikovaná.

11. Aké informácie mám poslať pre cenovú ponuku T91?

Pošlite štandard, triedu, vonkajší priemer, hrúbku steny, dĺžku, množstvo, vydanie ASTM/ASME, požiadavky na kontrolu, požiadavky na dokumentáciu a špecifikáciu projektu.

12. Môžu byť dodané neštandardné rozmery?

ASTM A213 uvádza bežne dodávané rozmerové rozsahy, ale povoľuje aj iné priemery rúr za predpokladu, že materiál spĺňa zostávajúce požiadavky špecifikácie. Dostupnosť by sa preto mala kontrolovať podľa požadovaného vonkajšieho priemeru, hrúbky steny a množstva.

Vyžiadajte si cenovú ponuku kotlových rúr ASTM A213 T91

 

Pre presnú cenovú ponuku pošlite:

ASTM/ASME štandard + T91 + OD × WT × dĺžka + množstvo + požiadavky na kontrolu

Dongmeng Group môže vyhodnotiť rozmerovú dostupnosť, požiadavky na testovanie, dokumentáciu a exportné dodávky podľa špecifikácie vášho projektu.

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.

Telefón: +86 157 6921 4734
Email:office@dongmjd.com
WhatsApp: Dong, +86 157 6921 4734

Adresa kancelárie:
Izba 4107, Runfeng Building, Sanqiao New Street, Weiyang District, Xi'an City, provincia Shaanxi

 

 

 

 

 

Populárne Tagy: astm a213 t91 kotlová rúrka, Čína výrobcovia astm a213 t91 kotlových rúr, dodávatelia, továreň, DX51D pozinkovaná oceľová cievka

Zaslať požiadavku